пятница, 17 августа 2012 г.

Приховування генплану – ознака корупції


Приховування генплану – ознака корупції
16 серпня в залі засідань житомирської міської ради відбулася чергова серія вистави-монологу, щодо обговорення генерального плану міста Житомира, проти якої виступив Демократичний Альянс та інші представники громади.
Імітуючи процедурну вимогу обговорення основного містобудівного документу, виконавчий комітет житомирської міської ради запропонував увазі «загнаної аудиторії» чергову серію виступів та хвалебних од генеральному плану, якого досі не було належним чином оприлюднено.
Нагадаємо, що на попередньому подібному громадському слуханні ряд активістів Демократичного Альянсу виступили з вимогою визнати подібні слухання незаконними і розпочати їх лише після оприлюднення документів та широкого ознайомлення громади з проектом генерального плану міста Житомира.

Цього разу критичні слова на адресу проектування генплану висловили депутат житомирської міської ради Савенко М. М., який відзначив не один суттєвий недолік та віднайшов місце відведене для славнозвісного Епіцентру, а також голова Оліївської селищної ради, на територію якої претендує Житомир. За словами останнього плани розширення не обговорювались із мешканцями, яких безпосередньо буде внесено до меж міста.
В своїй промові демальянсівець, Іван Фурлет, зазначив, що затвердження будь-яких проектів генплану не є можливим. Оскільки не було дотримано Положення про проведення громадських слухань затвердженого Статутом м. Житомира. А проведення громадських слухань є прямою вимогою ЗУ «Про врегулювання містобудівної діяльності», а саме п. 2 ст. 21.
Зокрема, Закон визначає й інші вимоги, які були проігноровані міською владою, а саме: ...
·      міські ради та їх виконавчі органи зобов'язані забезпечити оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення містобудівної документації на місцевому рівні з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками;
·      проектів містобудівної документації на місцевому рівні та доступ до цієї інформації громадськості, а також реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні;
·      оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні.
«Чиновники заявляють, що оприлюднили все, що потрібно знати громаді, а решта інформації є службовою. В той час як норми закону говорять про обов’язковість надання доступу до документів генерального плану, в міськраді продовжують відстоювати засекреченість своїх кулуарних планів по розкраданню землі, отриманню хабарів за дозволи незаконних забудов, вирубку зелених насаджень та інші корупційні схеми, які можуть бути розкритими та попередженими при оприлюдненні генплану міста», – коментує ситуацію голова житомирської обласної організації політичної партії «Демократичний Альянс» – Дмитро Ткачук.
Єдиним чим змогла поділитися влада є 4 зображення схем генеральних планів, до яких немає жодного пояснювального листа, списку прийнятих, розглянутих та внесених пропозицій, дати створення, тощо. Питання чи є сенс розглядати ці зображення і що з них змогли побачити учасники громадських слухань є риторичними:http://bit.ly/ZT_GenPlan_4.


Прес-служба

Комментариев нет:

Отправить комментарий